عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/12/24

saraye farsh

پنجمین جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین با حضور جمعی از مسئولان و با حضور اعضای کمیته در محل سالن جلسات فرمانداری هرسین برگزار شد.

در این جلسه نجف میرزا حسینی معاون فرماندار شهرستان هرسین طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به باز نگری ها و حمایت هایی که در سالجاری در جهت توسعه صنعت فرش شهرستان هرسین انجام شده است امیدواریم در سال آینده شاهد رونق و حضور محصولات فرش بافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی باشیم.

 معاون فرماندار هرسین برگزاری ۱۲ دوره آموزشی ۱۷ روزه فرش بافی رایگان برای حدود ۴۸۰ نفر از متقاضیان را از مهمترین اقدامات انجام شده در راستای حمایت و توسعه صنعت فرش شهرستان هرسین برشمرد.

در ادامه این جلسه مجتبی جادریان رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان هرسین از معرفی ۱۵۵ نفر جهت دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی مشاغل خانگی مستقل قالی بافی به اداره کل متبوع خود خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۱۲۲ نفر جهت عقد قرارداد به بانکهای عامل معرفی شده اند.

 جادریان همچنین ادامه داد: تعداد ۲ کارگاه غیر متمرکز فرش بافی در شهرستان هرسین هر کدام ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت نموده اند.

وی تصریح کرد: در بحث طرح پشتیبان نیز تا کنون ۳ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

 جادریان میزان افراد تحت پوشش برای هر کدام از افراد پشتیبان را ۱۶ نفر اعلام کرد و گفت: جمعا ۴۸ نفر جهت دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی به بانکهای عامل معرفی شده اند.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی