عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1397/03/21

saraye farsh

سید وحید سکوت در گفت وگو با خبرنگار ایسنا–منطقه اصفهان در کاشان، با تاکید بر اینکه نباید اصالت هنر و صنایع دستی خودمان را در موزه‌ها و عکس‌های کتاب های تاریخی و هنری تعریف کنیم، بلکه باید در تار و پود زندگی خود و در هر کجای جهان که هستیم، جاری کنیم، تصریح کرد: مهمترین صفت فرهنگ و تمدن ایرانی، ارتباط، تأثیرپذیری و تاثیرگذاری آن است، بنابراین باید روش های جذب گردشگر را تغییر دهیم و از ظرفیت نیروهای محلی به ویژه بانوان با توسعه صنایع دستی استفاده کنیم و تکنولوژی را در مسیر معرفی جاذبه های گردشگری و هنرهای دستی به خدمت بگیریم.

 

 

 

وی با اشاره به تنوع صنایع دستی در مناطق مختلف کشور، تصریح کرد: هر شهروند ایرانی می تواند به حوزه تبلیغ و بازاریابی گردشگری وارد شده تا شبکه معرفی هنرهای دستی در فضای مجازی فعال شود و باید توجه داشت که ایجاد شبکه های تبلیغاتی محصولات گردشگری یکی از راهکارها است.

 

 

 

این فعال صنایع دستی گفت: این قبیل فروشگاه ها امکان دسترسی آسان شهروندان در تمام دنیا را به دست‌سازه‌های هنری و خلاقانه ایرانی فراهم کرده و می تواند مانع از فروش محصولات بی کیفیت شود، هم چنین می تواند نوعی حمایت از کالای داخلی و اشتغال پایدار برای شهروندان ایرانی باشد.

 

 

 

وی با بیان اینکه با هدف معرفی، احیا و فروش صنایع دستی ایران، از سه سال قبل، سامانه اینترنتی را ایجاد کرده و به معرفی صنایع دستی مناطق مختلف کشور پرداختیم، اظهار کرد: با این روش امکان خرید یا فروش محصول به طور مستقیم برای سازندگان و خریداران صنایع دستی نیز فراهم می شود تا مشتری در میان انبوهی از ایده‌های نو، به سبک هنری مورد نظر خود دست یابد.

 

 

 

سکوت تصریح کرد: در این سامانه با کمک سازمان های مردم نهاد، طرح "یک گوی، یک لبخند" را با هدف حمایت و توجه به کودکان در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان راه اندازی کرده ایم و هر کس با خرید یک گوی، یک گوی نیز هدیه خواهد گرفت تا آغاز یک فرآِیند انسان دوستانه در راستای حل مسائل اجتماعی باشد.

 

 

 

وی تاکید کرد: در بخش دیگری از این پویش مردمی، با شعار "جازموریان تنها نیست"، صنایع دستی که توسط زنان سرپرست خانوار ساخته می شود، فروخته و درآمد آن به طور  مستقیم به دست فروشنده می رسد که شامل جا شمعی، قندان، سبد حصیری، دستبند، جام هفت سین، گلیم، فرش دستباف، گوی پارچه ای، پارچه شعربافی است.

 

 

 

این فعال گردشگری با تاکید بر اینکه تمام افراد باید در قبال مسائل نیازمندان جامعه احساس مسئولیت کنند، افزود: ترویج صنایع دستی راهکاری است که علاوه بر نجات آنها از نیازهای مالی، باعث شکوفایی و توسعه اقتصادی کشور می شود که آگاهی بخشی در این زمینه بر عهده انجمن‌های مردم نهاد و فعالان اجتماعی است.

منبع : ایسنا اصفهان

 

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی