عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1397/06/09

saraye farsh

گوی وسیله است که در قدیم برای بازیهایی که نیاز به توپ داشته است استفاده میشده که می توان بازی مِردی را نام برد که از گوی در آن استفاده میکرده اند

درون گوی از پارچه های اضافه ای که در خانه های همه ی ما هست استفاده شده است و روی آن را به وسیله نخ قالی ( نخ پشمی ) با طرح های دلخواه می بافتند . گوی از آثار تاریخی شهر نوش آباد است که قدمتی طولانی دارد و از تولیدکنندگان این اثر در نوش آباد می توان به استاد علی اکبر بنایی اشاره کرد که هنوز به بافت این گوی های مشغول هستند

مدت زمانی که یک گوی بافته میشود بین یک تا یک و نیم روز می باشد .

قروشگاه ایران پازیریک تنها مجری فروش این اثر افتخار دارد با  احیاء و حفظ این اثر در خمدت شادی وسلامتی کودکان ایران زمین باشد.

جهت خرید این محصول اینجا کلیک کنید

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی