عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/11

saraye farsh

عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدکننده فرش دستباف شهری و روستایی ایران با تاکید بر ظرفیت های بالا این صنعت در ایجاد اشتغال پایدار، اظهار داشت: برنامه‌ریزی دقیقی برای تولید یک کالای کاملا ایرانی و ملی و صادراتی با حمایت و نظارت دقیق ارگان‌های مرتبط صورت گرفته است.

وی با اشاره به طرح ایجاد ۲۰ هزار شغل در سال ۹۶ از طریق صنعت پرپتانسیل فرش دستباف کشور،‌ اظهار داشت: این طرح اشتغال‌زایی با هدف کمک به دولت در امر ایجاد اشتغال و افزایش رونق در این بخش تولیدی ارائه می‌شود، بنابراین در راستای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، فرآیند اجرایی تنظیم شده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدکننده فرش دستباف شهری و روستایی ایران با اشاره به جلسه مشترک با معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: در این نشست اجرای این طرح، نحوه ساماندهی، آموزش، تولید، عرضه و فروش و تامین منابع مالی مطرح شد و مورد استقبال و حمایت این معاونت قرار گرفت.

به گفته بهرامی، اجرای طرح ایجاد شغل ۲۰هزار نفری در صنعت فرش دستباف، در قدم اول با ایجاد اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر آغاز می‌شود و به تدریج با ایجاد زیرساخت‌ها و بازاریابی و اخذ سفارش تولید، به این تعداد اضافه و به مرور برای ۲۰ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

وی در بیان مزیت‌های این طرح به ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان حوزه فرش در تولید و طراحی اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال برای کارشناسان فارغ التحصیل حوزه فرش از مهمترین ویژگی های این طرح بوده همچنین تحت پوشش قرارگرفتن شاغلان به بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی از دیگر مزیت های آن است.

بهرامی ضمن تاکید بر ظرفیت‌های بالای بخش تعاون، تصریح کرد: اجرایی کردن ایجاد شغل ۲۰هزار نفری از کانالی غیر از تعاونی‌ها با توجه به پتانسیل بالا و حضور در تمام شهرها و شهرستان‌ها و شناخت بازارهای هدف همچنین تجار خارجی این صنعت، قابل امکان نیست.

بهرامی  ابراز داشت: منابع این طرح می‌تواند از طریق تعامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی فرش ایران، صندوق کارآفرینی امید، بانک توسعه تعاون، صندوق توسعه ملی با نرخ سود پایین تامین شود.

گفتنی است، اسحاق جهانگیری در ابلاغیه‌‌ای به همه دستگاه‌های اجرایی، تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با عنوان «برنامه اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶» را با هدف افزایش جمعیت شاغل کشور به میزان ۹۷۰ هزار نفر در سال ۹۶ ابلاغ کرد.

به گزارش دریک آنلاین و به نقل از فارس، در این تصویب‌نامه، «فرش دستباف» در میان رسته‌های منتخب بخش «صنعت، معدن و بازرگانی» قرار دارد و در هدف‌گذاری کمی این بخش برای فرش دستباف تعداد ۲۰ هزار شغل جدید پیش‌بینی و تکلیف شده است.


* اخبار فروشگاه فرش و صنایع دستی ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی