عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/12

saraye farsh

احمد علی بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ایجاد این تعداد فرصت شغلی در همدان در صورت تحقق مطالبات و خواسته های فعالان حوزه فرش، بسیار آسان و راحت است.
وی یکی از مطالبات اصلی فعالان صنعت فرش را حمایت مالی از تشکل های تولیدی به منظور خرید مواد اولیه مورد نیاز، تهیه نقشه، بازاریابی و در مجموع تقویت زیرساخت ها ذکر کرد.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت معدن تجارت همدان اضافه کرد: در بسته های حمایتی پیش بینی شده توجه ویژه ای به صنعت فرش از سوی دولت تدبیر و امید شده است.
بابایی بیان کرد: قرار گرفتن صنعت فرش در راس صنایع دستی و ایجاد یک مرکز ملی برای این دستافرینه هنری نشان از اهمیت و جایگاه فرش است.
وی افزود: به منظور تقویت این صنعت باید اعتبار مناسبی به ویژه در حوزه آموزش پیش بینی شود علاوه بر آن برنامه های برای سفرهای برون مرزی به منظور شناسایی ذائقه بازار هدف و دعوت از افراد برای سرمایه گذاران در هنر ارزشمند فرشبافی صورت گیرد.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت معدن تجارت همدان گفت: نگاه مجموعه مدیریتی استان و سازمان برنامه و بودجه به حوزه فرش مثبت بوده و امسال 9 میلیارد و 200 میلیون ریال تنها برای حوزه آموزش پیش بینی شده است.
بابایی اضافه کرد: در صورت تخصیص این اعتبار به طور حتم شاهد گام بلند استان در رونق و توسعه صنعت فرش در سالجاری خواهیم بود.
به گزارش ایرنا وی افزود: اعتبار پیش بینی شده تنها متعلق به حوزه آموزش فرش به قالیبافان به ویژه افراد ساکن در مناطق محروم است.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت معدن تجارت همدان گفت: تقاضا برای فرا گرفتن هنر قالیبافی در استان همدان بسیار بالا بوده و بسیاری از افراد تحصیلکرده و فارغ التحصیلان متقاضی حضور در دوره های آموزشی هستند.
بابایی خاطر نشان کرد: 870 میلیون ریال سال گذشته به حوزه آموزش فرش دستباف اختصاص یافت که 430 متقاضی آموزش دیند ولی امسال در صورت اختصاص مبلغ پیش بینی شده می توان سه هزار 670 هنرجو را آموزش داد.
وی یادآوری کرد: 47 هزار نفر در صنعت فرش همدان مشغول به فعالیت هستند و تاکنون 18 درصد بافندگان آموزش دیدند.
اسحاق جهانگیری رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است، چهارم تیرماه 'برنامه اشتغال فراگیر در سال 1396' را به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد که هدف از آن، افزایش جمعیت شاغل کشور به میزان 970 هزار نفر در سال جاری است.
در این تصویب نامه 'فرش دستباف' در میان رسته های منتخب بخش 'صنعت، معدن و بازرگانی' قرار دارد و در هدفگذاری کمی این بخش، برای فرش دستباف ایجاد 20 هزار شغل جدید پیش بینی و تکلیف شده است.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار: اکبر بهاروند


* اخبار فرش ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی