عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/12

saraye farsh

رییس مرکز ملی فرش ایران در آیین گشایش چهاردهمین نمایشگاه فرش شینینگ با موضوع «زبان جهانی فرش» سخنرانی کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، حمید کارگر که به دعوت استاندار چینگهای در نمایشگاه فرش شینینگ حضور یافته بود، در سخنانی با اشاره به تصمیم دولت چین بر احیای جاده ابریشم، این ایده را موجب تقویت روابط فرهنگی و تجاری کشورهای واقع در مسیر این جاده دانست.

رییس مرکز ملی فرش ایران که به زبان انگلیسی سخن می گفت، با یادکرد از سابقه دیرین فرشبافی در ایران، این میراث را نه تنها از آن ایران که برای همه بشریت دانست که می تواند پیام هنر و عشق را منتشر سازد.

کارگر در ادامه افزود: فرش ایرانی فقط مجموعه ای از نقش ها و نقشمایه ها نیست بلکه روح و احساس و عواطف بافندگان خود را نیز عرضه می کند آنچنانکه گویی دستبافته های ایرانی نه با دست که با قلب و جان بافته می شوند.

وی زبان عشق و احساس را جهانی دانست و از همین منظر خواستار بازخوانی فرش و زبان عاشقانه پنهان در آن شد و همگان را به کشف زبان مشترک پنهان در فرش های مناطق مختلف دنیا دعوت کرد.

 رییس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به مشترکات موجود در نقش فرش های ایران، آسیای شرقی تا بومیان آمریکا، چنین مواردی را زبان مشترک و جهانی فرش توصیف کرد و با قرائت شعری از مولانا خواستار رجعت به ریشه ها شد.

کارگر در سخنان خود بار دیگر بر توانمندی جاده ابریشم بر احیا و تقویت روابط فرهنگی، هنری و تجاری تاکید کرد و حاضران را به بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران دعوت کرد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران

 

*فروشگاه فرش و صنایع دستی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی