عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/13

saraye farsh

معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استاندار بوشهر گفت: بانک ها و صندوق های کارآفرینی با رویکرد صادراتی، صنعت فرش دستباف استان بوشهر را مورد حمایت قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، سعید زرین فر ظهر امروز در آیین افتتاح نمایشگاه فرش دستباف و توانمندی های این صنعت در استان بوشهر، با بیان اینکه تمدن فرش بافی در ایران از قدمت بالایی برخوردار است اظهار داشت: نام فرش ایران در جهان شناخته شده چراکه تولید فرش ایرانی دارای قدمت بسیار طولانی است.
وی با اشاره به توانمندی استان بوشهر در تولید فرش، گلیم و گبه خاطر نشان کرد: محصولات تولیدی صنایع دستی از جمله گلیم و گبه دارای شهرت جهانی است چراکه گبه زیبای استان بوشهر در بازارهای جهانی فرش، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با تاکید بر حفظ و ارتقاء جایگاه محصولات صنایع دستی در بازارهای جهانی تصریح کرد: برای این مهم آموزش افزایش مهارت به عنوان یکی از مهم ترین راهکارهای رونق این صنعت باید در دستور کار قرار بگیرد که تحقق این مهم مورد حمایت مسئولان استان بوشهر قرار می گیرد.
زرین فر با بیان اینکه تولید کنندگان فرش دستباف باید دارای شرائط پایداری شوند گفت: هر چه شرائط تولید و بازاریابی فرش دستباف استان بوشهر پایدارتر شود این صنعت رونق بیشتری پیدا می کند که در این راستا از ظرفیت مناطق به ویژه روستاها استفاده می شود.
وی با بیان اینکه بازاریابی و مدیریت بازار فرش باید مورد توجه بافندگان باشد تاکید کرد: بازار داخلی و خارجی محصولات فرش دستباف استان بوشهر باید همواره مورد توجه قرار داشته باشد تا بر اساس درخواست ها، به تولید محصول پرداخته شود تا بازار از دست آنها خارج نشود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت بانک ها وبنگاه های اقتصادی به
صنعت 

 

*اخبار فرش فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی