عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/13

saraye farsh

بر اساس تفاهمنامه سه جانبه سازمان صنعت، معدن و تجارت، صندوق کارآفرینی امید و اتحادیه تعاونی تولید کنندگان فرش استان، 30میلیارد ریال تسهیلات برای خرید فرش دستباف تعیین شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی، تفاهمنامه سه جانبه برای رونق صنعت فرش بین سازمان صنعت، معدن و تجارت، صندوق کارآفرینی امید و اتحادیه شرکت های تعاونی تولید کنندگان فرش دستباف استان امضا شد.

در این تفاهمنامه 30میلیارد ریال تسهیلات برای خرید فرش دستباف برای کارمندان سازمانهای دولتی به مبلغ 100میلیون ریال با کارمزد 4درصد در نظرگرفته شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در نشست امضای این تفاهمنامه گفت: امضا این تفاهمنامه برای تحرک بخشی به تولید و ایجاد بازار فروش برای فرش دستباف استان صورت گرفت.

اسکندری افزود: هنر - صنعت فرش در کنار سایر صنایع از ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برای روستائیان برخوردار است.

وی تشکیل مجتمع های صنفی، توسعه بیمه قالی بافان، برگزاری جشنواره فروش فرش استان در تهران و راه اندازای بورس محلی فرش با محوریت تکاب را از برنامه های حمایتی سازمان برای رونق صنعت فرش عنوان کرد.

فرش افشار تکاب مشهور به فرش آهنین و فرش ریزماهی خوی دو برند ثبت شده ملی و جهانی از فرشهای نفیس و دستباف آذربایجان غربی است.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران

 

*فروشگاه اینترنتی فرش و صنایع دستی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی