عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/13

saraye farsh

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی هایفرش دستباف شهری و روستایی ایران از صادرات 85 درصدی این کالا در کشور خبرداد.
 به گزارش خبرگزاری صداو سیما ؛ عبدالله بهرامی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد با اشاره به این جمله کهفرش دستبافت تولیدی صادرات محور، ارزآور و اشتغال آفرین است بر لزوم حمایت جدی و همه جانبه از این صنعت تاکید کرد.
 وی در ادامه از ارائه طرح ایجاد 20 هزار شغل در صنعت فرش به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبرداد و اظهار داشت : طرح مزبور با هدف کمک به دولت در بحث ایجاد اشتغال و افزایش رونق در این بخش ارائه شده است.
 مدیرعامل اتحادیهسراسری تعاونی های فرش دستباف شهری و روستایی ایران گفت: تحقق پذیری این طرح مستلزم فراهم کردن تمهیدات لازم و ارائه منابع مالی ارزان قیمت به بخش مربوطه است.
 وی افزود: منابع طرح ایجاد 20 هزار شغل در صنعت فرش را می تواند از طریق تعامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی فرش ایران، صندوق کارآفرینی امید، بانک توسعه تعاون و صندوق توسعه ملی با سودهای کم بهره تامین کرد.
 بهرامی با بیان اینکه طبق برآورد های صورت گرفته برای ایجاد هر شغل در صنعت فرش 15 میلیون تومان هزینه لازم است، اظهار امیدواری کرد که با همکاری دستگاه ها ی ذیربط منابع مورد نظر در اختیار اتحادیه قرار گیرد تا نظارت کامل و جامع در راستای به هدف رسیدن اشتغال پایدار از سوی این اتحادیه لحاظ شود.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه فرش دستبافت نمادی از اقتصاد مقاومتی است، گفت: این صنعت از یکسو در تهیه مواد اولیه و نیروی انسانی متکی به توان داخل و از سوی دیگر چرخه توانمندی در اقتصاد مملکت دارد.
 مدیرعامل اتحادیه ...

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی