عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/14

saraye farsh

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مرتضی شهبازی در جشنواره و پنجمین جشنواره فرش  دستباف استان بوشهر با بیان اینکه صنعت فرش‌بافی از جایگاه مهمی در اشتغال و تولید استان بوشهر دارد، اظهار داشت: بیش از 7 هزار نفر از زنان و مردان روستایی استان بوشهر در صنعت فرش بافی به ویژه گلیم، گبه و جاجیم‌بافی مشارکت دارند که تقویت این صنعت در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه صنعت فرش بافی در استان بوشهر بهبود می‌یابد تصریح کرد: نخستین صنفی که در ایران تشکیل شد صنف فرش بافان بود که این مهم جایگاه صنعت فرش در کشور نشان می‌دهد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر با بیان اینکه این صندوق در حمایت از فرش بافان از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند افزود: این صندوق در طی سه سال گذشته 20 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به بافندگان فرش استان بوشهر پرداخت کرده و امسال نیز برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مشارکت جدی دارد.

شهبازی با بیان اینکه رویکرد صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر حمایت از صنعت فرش دستباف است خاطر‌نشان کرد: در این راستا تاکنون نشست‌های متعددی با مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر برگزار و راهکارهای رونق صنعت فرش دستباف استان بوشهر بررسی شده است.

وی با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی برای رونق بیشتر صنعت فرش در استان بوشهر افزود: تنها با مشارکت بخش خصوصی این صنعت رونق می‌گیرد چراکه در این حوزه چنانچه با تمام ظرفیت و اعتبار دولتی بدون مشارکت بخش خصوصی تلاش شود کاری از پیش برده نمی‌شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر با بیان اینکه زمینه پویایی صنعت فرش دستباف با مشارکت بخش خصوصی محقق می‌شودگفت: در صورت ورود جدی بخش خصوصی است که دولت نیز ناگزیر به حمایت از بافندگان فرش می‌شود.

شهبازی با تاکید بر حمایت از بخش پشتیبان و صادر کنندگان فرش تصریح کرد: با حمایت بخش‌های پشتیبان‌ و صادر کنندگان صنعت فرش دستباف زمینه ایجاد خرید تضمینی برای تولید کنندگان فرش فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش پشتیبان صنعت فرش، حلقه واسط بین تولید کننده و بازار فروش است تاکید کرد: میزان دستمزد بافندگان فرش دست باف باید به میزان فروش نزدیک‌تر شود که یکی از لازمه‌های تحقق این امر حذف واسطه‌های مازاد موجود در حلقه‌های صنعت فرش است

 

*فروشگاه فرش و صنایع دستی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی