عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/18

saraye farsh

دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان گفت: بسیاری از تجار فرش دستباف اصفهان به دلایل مختلفکاهش صادرات، تغییر شغل دادند و رکود اقتصادی در این حوزه به شدت حاکم است.

منوچهر طلایی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم دراصفهان پیرامون وضعیت صادرات فرش دستباف اظهار داشت: متاسفانهصادرات فرش دستباف با مشکلات متعددی روبه رو است و بیشتر صادرکنندگان این کالای قیمتی کار خود به دلیل مشکلات رها کردند.
وی با بیان اینکه در گذشته 150 تاجر فرش در اصفهان فعال بودند، گفت: اکنون تنها 15 تاجر در این زمینه فعالیت می کنند و سیاری از تجار فرش دستباف اصفهان به دلایل مختلف کاهش صادراتتغییر شغل دادند.
دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان با بیان اینکه رکود اقتصادی در این حوزه به شدت حاکم است، تصریح کرد: اکنون شاهد این مشکل هستیم که بسیاری از فرش های صادراتی به دلیل از دست دادن بازار جهانی خود در اروپا و آمریکا به ایران برگشت می خورد.
وی با بیان اینکه سال گذشته به دلیل برگشت فرش های دستباف، تجار 3 میلیارد تومان جریمه شدند، گفت: باید در زمان تصویب قانون، افرادی از اتحادیه در جسله حضور داشته باشند تا مشکلات به دقت تشریح و بعد قانون وضع شود تا با وجود رکود اقتصادی حاکم بر بازار فرش، مشکلات دیگر گریبان گیر تجار و فعالان این حوزه نشود.
طلایی با بیان اینکه فرش دستباف برای دولت هیچ گونه بار مالی ندارد، خاطرنشان کرد: فرش دستباف نیازمند حمایت جدی دولت است، در غیر این صورت همین افراد اندکی که در این حضور فعال هستند نیز به دلیل مشکلات کار خود را رها می کنند

 

*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی