عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/19

saraye farsh

شهاب پازوکی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت : در پی اقدامات اطلاعاتی یگان حفاظت دفتر میراث فرهنگی و پلیس امنیت ، اعضای یک باند که در زمینه خرید و فروش اشیای عتیقه فعالیت می کردند شناسایی شدند.
وی افزود : با هماهنگی های قانونی به عمل آمده ، نیروهای پلیس امنیت و حفاظت میراث در اقدامی ضربتی به محل فعالیت این افراد وارد شده و چندین قطعه شی عتیقه را کشف کردند.
وی بیان کرد: سه نفر از قاچاقچیان با اطلاع از حضور پلیس ، از محل متواری شدند.
پازوکی گفت : این عتیقه ها شامل چندین قطعه مجسمه ، چندین قطعه مهره های مکتوب ، اشیاء زینیتی و اشیاء آئینی است.
وی افزود : کارشناسان مشغول بررسی قدمت و ارزش آثار کشف شده می باشند.
شهرستان ورامین بیش از 80 اثر تاریخی منحصر به فرد ثبت ملی شده دارد که از جمله می توان به مسجد جامع ، برج آرامگاهی علاء الدوله ، بقعه امامزاده یحیی(ع) ، آب انبارها و کاروانسراها یاد کرد.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی