عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/20

saraye farsh

عاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: نخستین گالری دائمی صنایع دستی استان تهران اواخر تیرماه به طور رسمی افتتاح می شود.

محمد انشایی در گفت و گو با ایرنا افزود: گالری صنایع دستی استان تهران با همکاری بخش خصوصی در شهرک فجر(واقع در بزرگراه نیایش) راه اندازی می شود و در نخستین سال در اختیار هنرهای چوبی قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه فروش و نمایش آثار صنایع دستی به راحتی در این گالری انجام می شود، گفت: این مجموعه با مساحت ۱۰۰ متر مربع می تواند سالانه رشته های مختلف صنایع دستی تهران را معرفی می کند.

 

راه اندازی ۳ بازارچه فصلی صنایع دستی در استان تهران
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به فعالیت بازارچه های فصلی تابستانه صنایع دستی استان تهران اظهار کرد: سه بازارچه صنایع دستی در مجاور دریاچه لواسان در شمیرانات، کاروانسرای حاج کمال در شهرستان رباط کریم و در منطقه یک شهر تهران دایر می شود.
انشایی ادامه داد: نخستین بازارچه صنایع دستی در مجاور دریاچه لواسان از ۲۵ تیرماه همزمان با جشنواره گیلاس شمیرانات افتتاح و به مدت یک هفته برپا خواهد بود.

ثبت نام ۱۵ صنعتگر در چهارمین مرحله استانی نشان مرغوبیت صنایع دستی
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه ۱۵ صنعتگر در چهارمین مرحله استانی نشان مرغوبیت صنایع دستی ثبت نام کرده اند، گفت: ثبت نام این طرح از ۲۰ اردیبهشت ماه امسال آغاز و مهلت ارائه آثار تا ۱۵ مرداد ماه تمدید شده است.
انشایی با تاکید بر اینکه محدودیتی در ارایه آثار وجود ندارد اما اولویت انتخاب آثار با رشته های بومی استان است، اصالت، هویت، توجه به مسائل زیست محیطی، طراحی، زیباشناسی و کاربردی بودن محصول را از معیارهای اصلی انتخاب عنوان کرد.
وی یادآور شد: چهارمین مرحله استانی اوایل شهریور امسال برگزار و آثار برگزیده به بخش ملی راه می یابند.
در حال حاضر افزون بر ۱۴ هزار صنعتگر در یک هزار کارگاه صنایع دستی استان تهران فعالیت دارند.
نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی به منظور رتبه بندی و دریافت درجه توانایی به استادان و آثار ارزشمند صنایع دستی اعطا می شود.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی