عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/20

saraye farsh

 یک زن پاکستانی موفق به تهیه اولین قرآن دست دوز و گلدوزی شده در جهان شد.

به نقل از پایگاه خبری پاکستان،یک زن مسلمان پاکستانی پس از هفت سال تلاش مداوم موفق به تهیه اولین قرآن دست دوز و گلدوزی شده در جهان شد.

این زن مسلمان پشتو به نام «زمرد» که در حال حاضر در منطقه «کورنگی» کراچی زندگی می کند هفت سال و شش ماه بی وقفه و  با شور و شوق تمام وقت گذاشت که این شاهکار را به جهان هدیه کند ،شاهکاری که نشان دهنده وقف زندگی اش به اسلام و قرآن است.

صفحات این قرآن از پارچه پنبه ای تهیه شده که با ابریشم سبز و طلایی گلدوزی و به زیبایی تزیین و حاشیه دوزی شده است.

هر جزء این کتاب هم به همین شیوه به طور جداگانه تزیین شده  و حتی تمام متن آیات این قرآن هم با ابریشمی به رنگ سبز نوشته شده است.

قرآنی که این زن پاکستانی تهیه کرده است حدود ۶۳ کیلوگرم وزن دارد.

زمرد می گوید:این فکر به طور ناگهانی به ذهن من خطور کرد و فکر نمی کردم که تهیه آن تا این اندازه به طول بیانجامد.

وی می افزاید:من دوختن این قرآن را با یک عزم راسخ و بدون نگرانی از اینکه تکمیل آن چقدر طول می کشد آغاز کردم و از خدا سپاسگزام که شجاعت کافی را برای انجام این کار با کشوه به من داد.من تا کنون تا این اندازه در زندگی ام خوشحال نبوده ام.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی