عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/22

saraye farsh

هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی روز سه شنبه ۲۰ تیر در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تبریز آغاز به کار خواهد کرد و تا روز شنبه ۲۴ تیر برای بازدید عموم مردم دایر خواهد بود. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، از حضور ۲۹ استان از سراسر کشور برای شرکت در هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز و نمایشگاه فرش دستباف خبر داد.
 مرتضی آبدار افزود: هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی روز سه‌شنبه ۲۰ تیر در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تبریز آغاز به کار خواهد کرد و تا روز شنبه ۲۴ تیر برای بازدید عموم مردم دایر خواهد بود.   
وی گفت: این نمایشگاه با حضور ۲۱۱ شرکت کننده با حضور ۲۹ استان و ۱۲ شهرستان استان در مجموع ۱۷۲ غرفه در سالن امیر کبیر نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.   
آبدار بیان کرد: هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در ۷۵ رشته صنایع دستی از جمله ورنی، معرق، منبت، نقاشی روی سفال و حکاکی روی فلز و سنگ، میناکاری، دواتگری و …. با حضور هنرمندان و صنعتگران کشور و استان برپا خواهد شد.   
وی اظهار کرد: این نمایشگاه علاوه بر فراهم آوردن زمینه رونق و ترویج صنایع دستی می تواند ظرفیتی برای معرفی تبریز ۲۰۱۸ برای میهمانان و حاضرین در این نمایشگاه باشد از اینرو باید در بازه زمانی برگزاری نمایشگاه حداکثر استفاده از این ظرفیت برد.   
گفتنی است هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز از ۲۰ تیر تا ۲۴ تیر ، از ساعت ۱۶ الی۲۲، در سالن امیر کبیر در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی