عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/22

saraye farsh

به گزارش «ایسنا»، رسول زرگرپور در آیین تجلیل از حامیان، کارآفرینان صنایع دستی استان اصفهان و پیشکسوتان تزئینات وابسته به معماری خاطرنشان کرد: «در شرایط کنونی ایران و جهان، دیگر نگاه صرف تزئیناتی به صنایع دستی وجود ندارد، بلکه کشورها قدم در راه توسعه صنایع دستی گذاشته اند.»

وی اضافه کرد: «توجه ویژه به صنایع دستی در برنامه ششم توسعه، توجه ویژه به روستاهای هدف گردشگری و صنایع دستی کشور و پیگیری مجدانه دولت به واسطه مجلس در جهت ضابطه مند کردن قوانین مربوط به صنایع دستی، راه را برای توسعه هنرهای سنتی هموارتر خواهد ساخت و اشتغال، کارآفرینی و ارزآوری را به دنبال دارد.»

زرگرپور خاطرنشان کرد: «در این راه باید مواردی از جمله راه اندازی کارگاه های بزرگ صنایع دستی، فعال کردن کمیته های بزرگ صادرات، توجه به شهرک های صنایع دستی به عنوان یک صنعت سبز، فراهم آوردن حضور مراکز رشد و دانش بنیان در حوزه صنایع دستی، فراهم آوردن زمینه شناخت بازارهای جدید صنایع دستی و اعمال سیاست های هدفمند به منظور حضور هنرمندان فعال صنایع دستی در بازارهای بین المللی در دستور کار قرار گیرد.»

در این مراسم سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز با تاکید به اهمیت موضوع بوم گردی به عنوان مکمل صنایع دستی، تصریح کرد: «گردشگری و صنایع دستی دو مقوله بنیادین در مباحث اقتصاد مقاومتی به حساب می آیند.»

جعفر جعفرصالحی با بیان اینکه 42 فروشگاه استان نشان اعتماد دریافت کرده اند، ادامه داد: «ادعا داریم که میدان نقش جهان اصفهان عاری از مصنوعات صنایع دستی است.» وی همچنین ابراز امیدواری کرد که روستای مهرگرد در استان اصفهان به عنوان روستای جهانی صنایع دستی معرفی شود. به گفته جعفرصالحی، طی سال گذشته، شهرستان شهرضا به عنوان شهر ملی سفال ثبت شد. کلنگ شهرک صنایع دستی شهرضا نیز اواخر سال گذشته به زمین زده شده است.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی