عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/24

saraye farsh

به گزارش هم نوا، “چاغلار فاحري چامرآلپ” در بازدید از هفتمین نمایشگاه صنایع دستی و فرش دستباف با بیان اینکه محصولات تولیدی هنرمندان این استان از جمله فرش ، تابلوها، گلیم و مینیاتورها حیرت زده شده است،  گفت: صنایع دستی و فرش هنرمندان تبریز شهرت جهانی دارد و دارای زیبایی منحصر به فردی هستند.

وی برگزاری چنین نمایشگاه هایی برای معرفی آثار هنرمندان بومی و کشوری بسیار مهم دانست و ادامه داد: بازدیدکنندگان با گردش در غرفه ها در مقابل این آثار هنری زیبا شگفت زده می شوند و همزمان با خرید این صنایع دستی به رونق اقتصادی کمک می کنند.

وی صنایع دستی و فرش های دستباف موجود در نمایشگاه را منحصر بفرد خواند و بیان کرد: معتقدم تبریز این آثار هنری را باید به دنیا معرفی کند تا گردشگران و سرمایه گذران از تمام دنیا برای بازدید و خرید صنایع دستی به این شهر سفر کنند.

سرکنسول ترکیه  در تبریز با اشاره به اینکه راه های متنوعی برای معرفی صنایع دستی به دنیا وجود دارد، اظهار کرد: تبلیغات ، برگزاری نمایشگاه، چاپ کتاب به صورت مجموعه آثار و فیلم برداری از جمله روش های شناساندن صنایع دستی به کشورهای مختلف است.

وی در خصوص انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام اذعان داشت: این فرصت بسیار خوبی  برای شهر تبریز بحساب می آید که باید از آن به خوبی استفاده کند و مسئولان باید نهایت تلاش خود را برای معرفی این شهر به دنیا بکنند.

وی در انتها با تاکید براینکه تبریز برای رسیدن به این هدف باید تلاش های بسیاری انجام دهد، افزود: ما نیز از طرف کشور ترکیه حاضر هستیم تا حمایت های لازم ر ا انجام دهیم.

 

* اخبار فروشگاه ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی