عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/24

saraye farsh

علی وقف چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رونمایی از فرش ورامین -که ثبت جهانی شده است- طی هفته گذشته در مجموعه نیاوران تهران و با حضور فعالان این عرصه، گفت: ساماندهی بازار فرش ایران نیازمند انسجام داخلی و صد البته صادرات آن است لذا باید با پیگیری طرح‌ها و فرهنگ‌سازی، بازار داخلی را مدیریت کرده و وضعیت آن را ارتقاء داد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران در مراسم رونمایی از این فرش، ادامه داد: باید با فرهنگ‌سازی مردم را به سوی خرید کالاها و صنایع دستی داخلی مخصوصا فرش ایرانی سوق داد.

وی با بیان اینکه 3 هزار نفر به صورت مستقیم از طریق فرش ورامین به اشتغال پایدار رسیده‌اند، گفت: اگر دولت و بخش خصوصی در راستای بازاریابی به منظور گسترش فروش این فرش قدم بردارد به یقین 2 برابر این میزان از طریق فرش ورامین مشغول به کار خواهند شد.

وقف چی ادامه داد: طبق مصوبات قانونی اعتبار 6 هزار میلیارد تومانی به توسعه روستایی و عشایری در رابطه با اشتغال اختصاص داده شده بود اما عدم قرار گرفتن فرش در این حیطه خلاء قانونی محسوب می شد که خوشبختانه با تصویب طرحی  فرش نیز زیرمجموعه این اعتبار و تسهیلات عشایری و روستایی قرار گرفت لذا فرشبافان و تولیدکنندگان نیز می‌توانند از این اعتبار استفاده کنند

 

* اخبار ایران پازیریک *.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی