عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/24

saraye farsh

به گزارش خبرنگار مهر، حمید کارگر بعد از ظهر شنبه در حاشیه برگزاری همایش ملی فرش ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۷۰۰ هزار بافنده فرش در کشور فعالیت می کنند، اظهار داشت: ۳۰۰ بافنده فرش در سطح کشور به صورت تفریحی در این زمینه فعالیت می کنند.

وی عنوان کرد: هم اکنون فرش تولیدی کشور به ۸۰ کشور دنیا صادر می شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران تصریح کرد: توانمندی های بسیاری در استان ها در زمینه فرش بافی وجود دارد که باید از این ظرفیت های برای توسعه این بخش بهره گرفت.

وی عنوان کرد: خلق نوآوری در بافت فرش نقش مهمی در توسعه این بخش دارد که این مهم باید مورد توجه فعالان بخش صنعت فرش قرار بگیرد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری یکی از استان های پیشرو در صنعت فرش کشور بوده است که توسعه این بخش در این استان می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال باشد.

 

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی