عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/25

saraye farsh

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال وبختیاری گفت از راه‌اندازی کارگاه نیمه صنعتی فرش در استان طی سال جاری خبر داد.

‌‌به گزارش ایسنا، سید نعیم امامی 24 تیر ماه در در همایش ملی فرش دستباف چهارمحال و بختیاری در شهرکرد اظهار کرد: در‌ حال حاضر 9 تعاونی فرش دستباف در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که از این تعداد 8 تعاونی به صورت فعال هستند.

وی از راه‌اندازی کارگاه نیمه صنعتی فرش در استان طی سال جاری خبر داد و گفت: زنان و حتی مردان قالیباف می‌توانند در این کارگاه مشغول به فعالیت شوند.
امامی با اشاره به بیمه قالیبافان استان بیان کرد: یک نقطه ضعفی که همه دستگاه‌های اجرایی دارند بیمه است به ویژه بیمه فرش که به راحتی قالیبافان را بیمه نمی‌کنند و تأکید دارند که حتما باید دار قالی ثابت وجود داشته باشدبه همین دلیل امار بیمه شدگان فرش در استان کاهش یافته است.
وی گفت: در استان ظرفیت تولید سالیانه 400 هزار متر مربع فرش دستباف وجود دارد، اما میزان تولید سالیانه برابر با 200 هزار متر مربع است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان افزود: عمده محصولات چهارمحال و بختیاری توسط تجاری از خارج از استان مانند تهران و کرج خریداری می‌شود که با توجه به نبود پایانه صادرات فرش دستباف میزان ارزآوری این هنر‌صنعت مشخص نیست.
وی خاطرنشان کرد: فرش‌ دستباف معقوله‌ای است که میتواند در صورت ارتقا و شکوفایی در ایجاد اشتغال، درآمد و بحث اقتصاد مقاومتی از بخش صنعت پیشی بگیرد.

 

 

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی