عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/28

saraye farsh

 

مکان دائمی عرضه محصولات فرش در لرستان راه‌اندازی می‌شود

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مکان دائمی عرضه محصولات فرش در لرستان راه‌اندازی و در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.

 

 

بهزاد منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد بحث مطالعه و تدوین استراتژی توسعه فرش با توجه به ظرفیتی که در استان وجود دارد مورد مطالعه قرارگرفته، از کل جامعه آماری که در  این حوزه ورود پیداکرده‌اند تنها از یک‌چهارم این ظرفیت استفاده می‌شود و مابقی‌ به دلیل وجود برخی مشکلات نتوانسته‌اند در مدار اجرایی قرار بگیرند.

وی افزود: برنامه‌های ما در راستای توسعه صنعت فرش به‌گونه‌ای است که یک‌سوم را به دو سوم برسانیم و بتوانیم متناسب با نیازی که در این حوزه برای توسعه صنعت فرش وجود دارد کار عملیاتی کنیم.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان عنوان کرد: بخشی از این موضوع به سیاست‌ها و خدمات حمایتی برمی‌گردد که در حوزه بیمه قرار می‌گیرد، بخشی در حوزه  تسهیلات و بخشی در بازارهای فروش است.

وی بیان کرد: با تمرکز در بازار و ایجاد یک مکان دائمی برای عرضه محصولات تولیدکنندگان در سطح استان به‌صورت مستمر  این امکان برایشان فراهم می‌شود که به تولید بپردازند که بنا داریم این فضا را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم که مقدمه‌ای برای توسعه صنعت فرش است و پس‌ازآن خدمات فنی‌ و حرفه‌ای‌تر را شروع کنند که به بحث نرم‌افزاری توسعه این حوزه برمی‌گردد.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران

 

*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی