عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/28

saraye farsh

تنوع و فروش در بازارهای داخلی و خارجی باید در تولید فرش مدنظرقرار گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: فرش تنها تولید آن نیست بلکه توجه به فروش و در نظر گرفتن بازارهای خارجی و داخلی و تنوع و سلیقه در تولید این صنعت بسیار مهم و الزامی است.

 

 

به گزارش ایرنا، رضا رحیمی در جلسه کارگروه فرش و گلیم استان که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، افزود: مدیران باید در عرصه های مختلف برای اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری تلاش کنند.
وی بیان داشت: با تعارف کردن و انجام شدن کارها طبق روال معمول هیچ مشکلی حل نمی شود بلکه با همت تلاش و جدیت است که اشتغال و کارآفرینی در استان ایجاد می شود.
وی از اولویت های مهم در برنامه های امسال را توجه ویژه به صنعت فرش و گلیم بافی در استان عنوان کرد و گفت: از اولویت های مهم مدیریت استان در سالجاری توسعه صنایع کوچک به ویژه صنعت فرش و گلیم بافی است و مدیران باید توسعه این بخش را از برنامه های مهم کاری خود بدانند.
رئیس کارگروه فرش و گلیم کرمانشاه در ادامه گفت: برای توسعه حوزه اقتصادی استان در سالجاری هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده لذا وظیفه داریم که برای توسعه زیرساخت های اقتصادی استان نهایت اهتمام و تلاش خود را بکار گیریم و از این ظرفیت مناسب استفاده برای اشتغالزایی و توسعه کارآفرینی استفاده کنیم.
وی همچنین با اشاره به تخصیص 200 میلیارد ریال تسهیلات از محل سفر مقام معظم رهبری به استان در سال گذشته گفت: یکصد میلیارد ریال از این تسهیلات را به صنعت فرش اختصاص دادیم و امسال هم کمک فنی و اعتباری خوبی به استان تخصیص می یابد که همه باید بیش از پیش برای توسعه اقتصادی استان فعال باشند و توجه ویژه ای به توسعه صنعت فرش و گلیم با توجه به قدمت آن در کرمانشاه داشته باشند.
رحیمی در ادامه با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلاتی حدود یک میلیارد و نیم دلار از محل صندوق ذخیره ملی خاص مناطق روستایی در کشور توسط مجلس شورای اسلامی گفت: این تسهیلات خاص مناطق روستایی خواهد بود که به صورت کم بهره است لذا مدیران ذیربط موظف هستند برای گرفتن سهم مناسب استان از این تسهیلات به منظور توسعه زیرساخت های اقتصادی و همچنین توسعه صنعت فرش بافی در روستاها تلاش و جدیتی مضاعف داشته باشند.
وی از اعتبارات در نظر گرفته برای توسعه صنایع کوچک به ویژه صنعت فرش و گلیم در استان به عنوان تکمیل کننده زنجیره این صنعت یاد کرد و گفت: همه امکانات و شرایط لازم برای توسعه این بخش در استان فراهم است لذا باید ضمن تدوین برنامه های جدید نگاهی هم به تجارب گذشته در صنعت فرش و گلیم داشته باشیم.
وی همچنین با بیان اینکه امسال سال خوبی از لحاظ تامین منابع مالی برای تولید است، اظهار داشت: علاوه بر اعتبارات در نظر گرفته برای تولید، خوشبختانه دولت برنامه های خوبی در راستای بیمه کردن فرش بافان در سالجاری پیش بینی کرده که این می تواند یک خبر خوب برای تولید و رونق بیشتر صنعت فرش و گلیم در استان باشد.
وی در پایان با بیان اینکه همه مسئول اشتغال جوانان هستیم و نسبت به مردم تکلیف داریم از مدیران بانک ها خواست در تخصیص تسهیلات در نظر گرفته به تولید کنندگان فرش و گلیم در استان اهتمام و جدیت بیشتری داشته باشند.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران

 

*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

محمد حسین

/1396/04/28

خیلی خوب و مفید بود مطلبتون ممنون


ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی