عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/30

saraye farsh

به گزارش مرور نیوز، به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه نمایشگاه صنایع دستی از 26 تیر ماه در ایوان انتظار برپا شده است.
همچنین این نمایشگاه به مدت 9روز تا 3 تیر به کار خود ادامه خواهد داد که این نمایشگاه می تواند گامی عملی در حمایت از تولید داخلی، تحقق اقتصاد مقاومتی و معرفی هنر ناب ایرانی باشد.
بنابراین گزارش در این نمایشگاه صنایعی نظیر سفال، خاتم کاری، مینا کاری گره چینی، فیروزه کاری، تابلو فرش، قلم کاری و نمد از استان‌های مختلف کشور مانند اصفهان، همدان، سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌های هنر خیز کشور معرفی خواهد شد، ضمن آنکه در کنار برپایی غرفه‌های عرضه صنایع دستی، کارگاه‌های آموزشی نیز مشغول فعالیت هستند.

** بازارچه خوداشتغالی در زیرگذر تئاترشهر برگزار می‌شود
بازارچه خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار نیز به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه و با مشارکت ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران از 31 تیر تا 6 مرداد ماه در زیرگذر تئاترشهر برگزار می‌شود.
عرضه و فروش محصولاتی نظیر پوشاک، زیورآلات، مواد غذایی و ملزومات خانگی در بیش از 60 غرفه از جمله بخش‌های این بازارچه است.
هدف ازبرگزاری این بازارچه گسترش و تقویت خوداتکایی و خودباوری و تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

** نمایشگاه پسماند و برنامه «هنر و خلاقیت» در گذرگاه‌های فرهنگی مترو
نمایشگاه پوستر «بازیافت» در ایستگاه مترو عبدل آباد و برنامه «هنر و خلاقیت» در ایستگاه‌های شهید بهشتی و جانبازان میزبان مسافران شهر زیر زمینی شدند.
به منظور ترویج فرهنگ بازیافت پسماند از مبدا، مسافران شهرزیر زمینی در ایستگاه متروی عبدل آباد به تماشای نمایشگاه پوستر با موضوع بازیافت می‌نشینند.
هدف از برگزاری این نمایشگاه ارتقای فرهنگ نظافت و بهداشت اجتماعی با تأکید بر تفکیک زباله از مبدا و کاهش تولید آن است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه قصد دارد با برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست موفق به فرهنگ سازی و آموزش به منظور تغییر شیوه و رویه غلط فعلی شود.
همچنین این نمایشگاه با مشارکت سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران شامل طرح‌های گرافیکی و آثاری از هنرمندان گرافیست در قاب تصویر گذرگاه فرهنگی ایستگاه عبدل آباد میزبان نگاه مسافران مترو است و به زودی نمایشگاه پسماند در چند ایستگاه دیگر نیز برپا خواهد شد.

** اجرای برنامه هنر و خلاقیت در متروی تهران
به منظور معرفی و حمایت از کار و خلاقیت هنری هنرمندان برنامه «هنر و خلاقیت» در ایستگاه مترو شهید بهشتی برگزار شد.
معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری در مناسبت‌های مختلف و به منظور حمایت از هنرمندان برنامه‌های متنوع هنری را در قالب نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد و مسافران شهر زیر زمینی نیز از این برنامه‌ها استفاده می‌کنند که در حال حاضر نیز با مشارکت مدیریت فرهنگسرای مترو برنامه هنر و خلاقیت در ایستگاه شهید بهشتی برپاست که در آن کارگاه‌های هنری از قبیل منبت کاری روی چوب، حکاکی روی فلز، خوشنویسی، نقاشی و تذهیب در معرض نگاه مسافران مترو قرار می‌گیرد.
این برنامه روزهای 8 و 15 مرداد در ایستگاه جانبازان (گلبرگ) نیز برپا می‌شود.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی