عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/04/31

saraye farsh

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: معرفی و ثبت ملی قالی گل سرخ اسفندقه و فرش دستباف جنوب کرمان در سطح ملی و بین المللی جزو برنامه های اولویت دار این سازمان است.

به گزارش تسنیم ، محمود اسکندری نسب اظهارداشت: این نمایشگاه از 26 تیرماه به مدت یک ماه در این سازمان در جیرفت آماده بازدید است. در این نمایشگاه 70 اثر شامل انواع قالی، گلیم، تابلو فرش و جاجیم که توسط 60 بافنده تولید شده اند به نمایش گذاشته شده است.وی با بیان اینکه در جنوب کرمان 2 هزار بافنده فرش فعالیت دارد، بیان کرد: آثار ارزشمندی چون قالی گل سرخ اسفندقه، گلیم فرش امجزی و طرح های کرمانی و سنتی زیادی توسط این بافندگان تولید می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت
جنوب استان کرمان تصریح کرد: معرفی و ثبت ملی قالی گل سرخ اسفندقه و فرش دستباف جنوب کرمان در سطح ملی و بین المللی جزو برنامه های اولویت دار این سازمان است

 

*فروشگاه اینترنتی پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی