عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/01

saraye farsh

رسیدگی به مشکلات قالیبافان سیستان و بلوچستان

با هدف رسیدگی به مشکلات قالیبافان با حضور نمایندگان نهادهای ذیربط و افراد زیر پوشش جلسه ای برگزار شد.

 
*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

 

به گزارش صمت؛ حسین پیشادست رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، اظهار داشت : جلسه ای با هدف بررسی مسائل و مشکلات قالیبافان و در راستای قانون بیمه تامین اجتماعیی قالیبافان ، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار ( کد دار ) با حضور نمایندگان سازمان تامین اجتماعی ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اعضای تحت پوشش در محل سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان برگزار شد.

وی د رادامه به مواردی که بر اساس قانون مورد تاکید و پیگیری سازمان صنعت ، معدن و تجارت  می باشد و  افراد تحت پوشش و دستگاه های ذیربط جهت اجرا می بایست مدنظر قرار دهند را عنوان نمود که بدین شرح است   : تمدید به موقع کارت شناسایی قالیبافی و دیگر حرفه های فرش دستباف ، تمدید به موقع کارت مهارت فنی و حرفه ای ، پرداخت و واریز به موقع  حق بیمه ،ارائه مستندات پزشکی جهت طرح در کمیسیون مربوطه بمنظور تائید و اعلام از کار افتادگی قالیبافان و تهیه شناسنامه دارقالی و نصب آن برروی دار قالی در حال بافت.

رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد :قالیبافان تحت پوشش براساس قانون می بایست   موارد مدنظر را از جمله  ارائه آدرس دقیق محل بافت به اتحادیه مربوطه و شعب تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی ( بافت حداقل 5000 گره در روز) ، عدم اشتغال در سایر مشاغل و همکاری با نمایندگان تامین اجتماعی ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتحادیه مربوطه در زمان بازرسی و ... مورد توجه قرار دهند تا در ادامه فعالیت کاریشان با مشکل رو به رو نشوند. 

 

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی