عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/04

saraye farsh

اردبیل- رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: برجام موجب شکستن تحریم فرش ایران و صادرات آن به بازار آمریکا شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حمید کارگر عصر دوشنبه در آیین بازگشایی یازدهمین دوره نمایشگاهفرش دستبافت در اردبیل ثمرات برجام را رفع مشکل تحریم  فرش دستبافت کشور به آمریکا دانست و تأکید کرد: بعد از برجام مشکل صادرات فرش به آمریکا رفع شد.
وی افزود: یکی از تجربیات نامطلوب فرش ایران اعمال تحریم های ظالمانه از سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ بود به طوریکه فرش امکان ترخیص از گمرکات را نداشت.
رئیس مرکز ملی فرش ایران تأکید کرد: این در حالی  است که آمریکا بزرگ ترین وارد کننده فرش در دنیا است و این مهم صدمات جبران ناپذیری به صادرات فرش ایران وارد ساخت.
به گفته کارگر از ثمرات مثبت برجام این بود که به صراحت تحریم فرش لغو شد و از ژانویه ۲۰۱۶ صادرات فرش به آمریکا آغاز شد تا جایی که سال گذشته صادرات ۹۰ میلیون دلاری فرش دستبافت به بازار آمریکا را داشتیم.
 تولید فرش دستبافت با طبیعت سازگار است
وی در تشریح ویژگی های فرش دستبافت ایرانی افزود: زمانی در خانه های ایرانی فرش روی  فرش پهن می شد اما امروز به دلیل مشکلات اقتصادی اندازه فرش ها کوچک شده و فرش جنبه تزئینی به خود گرفته است.
رئیس مرکز ملی فرش ایران متذکر شد: متأسفانه فرش ایران ناشناخته است در حالی که زمانی فرش کالای پس انداز خانه ها محسوب می شد و بعد از استفاده با قیمت بیشتر به فروش می رفت.
کارگر تأکید کرد: قابلیتی که در فرش دستبافت به لحاظ تار و پود طبیعی آن وجود دارد در فرش ماشینی مشاهده نمی شود و الیاف مصنوعی فرش ماشینی خود مضرات متعددی دارد.
وی افزود: تولید فرش دستبافت کاملاً با طبیعت سازگار بوده تا جایی که برای تهیه پشم آن حتی نیاز نیست گوسفندی آسیب ببیند و یا به طبیعت لطمه وارد شود .

 

 

*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی