عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/05

saraye farsh

نامورمطلق افزود: برای اجرای این طرح، بخش خصوصی را برای خرید این محصولات و عرضه آن در مناطق شمالی کشور تشویق کرده ایم.  
وی گفت : سیستان و بلوچستان علاوه بر دارا بودن  صنایع دستی خاص خود ، کانون تولید حصیر در جهان است و تلاش می کنیم با تشویق بخش خصوصی و حمایت های سازمان میراث فرهنگی، تولیدات صنایع دستی این استان را با قیمت مناسب خریداری و به بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه کنیم.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سارمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و  گردشگری  کشور گفت: در ماه های اخیر در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی سازمان میراث فرهنگی کشور، شرایط ویژه و مناسبی برای حمایت از صنایع دستی و ارتقاء جایگاه آن در نظر گرفته شده است.

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری در خصوص ثبت جهانی شهرهای صنایع دستی، با بیان اینکه تاکنون چهار شهر ایران در شورای جهانی صنایع‌دستی ثبت شده‌اند، افزود: ثبت شهر‌ها و روستا‌های جهانی آغاز راه است و با توجه به ظرفیت‌هایی که در ایران در حوزه صنایع‌دستی وجود دارد امیدواریم دیگر شهر‌ها و روستا‌هایی نیز که در سال‌های آینده نامزد می‌شوند ثبت شوند.

 

 

*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

 

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی