عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/07

saraye farsh

سومین جلسه کارگروه تخصصی گردشگری استان فارس، عصر دیروز پنجشنبه 5 مرداد 96، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در سالن جلسات استانداری فارس برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، این جلسه به‌ریاست شاپور رستمی معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس و دبیری مصیب امیری مدیر‌کل میراث‌فرهنگی فارس و با حضور سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، جلال تاجیک مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، علیرضا اورنگی رئیس سازمان امور اراضی کشور، اصغر رفیعی مدیرکل دفتر حفظ کاربری اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور و اعضای کارگروه گردشگری و سرمایه‌گذاران فعال در عرصه گردشگری استان فارس تشکیل شد.

در این جلسه عمده موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، ازجمله روند فرایند صدور مجوز، نحوه اخذ تسهیلات بانکی، تغییرکاربری زمین‌های منابع ملی به تأسیسات گردشگری، معافیت پرداخت عوارض برای سرمایه‌گذاران و اخذ استعلام‌های غیرمرتبط در مراحل اولیه بررسی شدند.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و امید در راستای صنعتی شدن گردشگری، گفت: «دولت یازدهم و دوازدهم نگاهی ویژه به جایگاه گردشگری به‌عنوان صنعتی پاک، ارزان و ارز‌آور دارد.»

شیرکوند افزود: «در ادوار گذشته توجه خاصی به گردشگری صورت نگرفته و درحال‌حاضر برای جبران آن بی‌توجهی باید، علاوه‌بر ایجاد زیرساخت‌های استاندارد برای جذب هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی، از سرمایه‌گذاران این حوزه نیز با ارائه مشوق‌های مناسب به آن‌ها حمایت کرد.»

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با تأکید بر سخنان رئیس‌جمهوری درخصوص توسعه گردشگری و صنعتی شدن آن، گفت: «توجه به توسعه گردشگری یکی از راهکارهای اساسی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور است.»

او به ظرفیت‌های استان چهارفصل فارس در برخورداری از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، روستایی، مذهبی و غیر از آن اشاره کرد و خواستار بهره‌مندی از این موهبت‌ها در توسعه گردشگری استان فارس شد.

شیرکوند در ادامه، با اعلام خبر موافقت سازمان میراث‌فرهنگی با طرح تعطیل کردن دو روز پایان هفته‌ها در دولت و دستگاه‌های مربوط، این طرح را برای تحرک‌پذیری گردشگری داخلی و یکسان‌سازی زمان سفر در کشور ضروری خواند.

او برای حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و همچنین حفظ امنیت گردشگران، خواستار برخورد قانونی با افراد سودجو و صاحبان خانه‌‌مسافرها و اقامتگاه‌های بدون مجوز شد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری وعده‌ای مبنی بر پرداخت تسهیلات با نرخ سود 14درصد از محل صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاران هتل‌های درحال ساخت داد و خاطر‌نشان کرد: «با شناسایی و تشخیص کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی فارس، برای 15 مورد از هتل‌های دارای پروانه بهره‌برداری استان هم که ساختمان آن‌ها نیازمند تعمیر و بهسازی است تسهیلات بازسازی درنظر گرفته شده که پس از ارسال معرفی‌نامه از اداره‌کل میراث‌فرهنگی فارس، اقدامات قانونی برای پرداخت این تسهیلات انجام می‌شود.»

 

 

*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی