عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/10

saraye farsh

خوشه صنعتی صادرات فرش استان بوشهر ایجاد می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت بوشهر در صنعت فرش‌بافی به ویژه گلیم و گبه برای تحقق طرح‌های مطالعاتی این حوزه خوشه صنعتی صادرات فرش این استان تشکیل می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید حسین حسینی‌محمدی  در پنجمین نمایشگاه و جشنواره فرش دستباف استان بوشهر با بیان اینکه صنعت فرش جایگاه مهمی در کشور دارد اظهار داشت: یکی از بخش‌های مهم اقتصادی پس از برجام صنعت فرش بوده که صادرات آن در سال گذشته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه صنعت فرش یکی از 10 صنعت صادراتی است خاطر‌نشان کرد: در راستای حمایت از بافندگان فرش به ویژه گلیم و گبه در استان بوشهر برنامه‌ای ویژه تدوین و طراحی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، آموزش و توانمندسازی بافندگان فرش را یکی از برنامه‌های مهم استان بوشهر دانست و تاکید کرد: با همکاری تعاونی‌ها و اتحادیه‌های صنعت فرش استان بوشهر، ضمن آموزش و توانمندسازی بافندگان، برای حضور بافندگان و صادر کنندگان فرش استان بوشهر در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برنامه‌ریزی شده است.

حسینی‌محمدی با بیان اینکه در استان بوشهر 7 هزار و 190 بافنده فرش فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: تاکنون برای این صنعت‌گران کارت قالی بافی صادر شده و این در حالی است که یک‌هزار 100 بافنده تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی، گلیم، گبه، جاجیم استان بوشهر را دارای شهره جهانی دانست و تاکید کرد: سالانه افزون بر 7 میلیون دلار از تولیدات بافندگان فرش استان بوشهر شامل گلیم، گبه و فرش به کشورهای اروپایی، حوزه خلیج فارس و شرق آسیا صادر می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه خوشه صنعتی صادرات فرش استان بوشهر ایجاد می‌شود گفت:با توجه به ظرفیت استان بوشهر در صنعت فرش‌بافی به ویژه گلیم و گبه برای تحقق طرح‌های مطالتی این حوزه خوشه صنعتی صادرات فرش این استان تشکیل می‌شود.

حسینی‌محمدی با تاکید بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به بافندگان و فرش بافان استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت اشتغال در عرصه تولید فرش دست‌باف، انتظار می‌رود تسهیلات ارزان قیمت از سوی بانک‌ها و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شود.

وی، حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه صنعت فرش را یکی از اولویت‌ها دانست و تصریح کرد: حمایت از ایجاد مجتمع‌های متمرکز فرش دست‌بافت و قالی‌‌بافی در مناطق روستایی یکی از ضروریات است که این مهم مورد توجه قرار دارد.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران

 

 

فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی