عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/11

saraye farsh

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، با مشارکت معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی و شرکت تعاونی حامیان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایرانیان، هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه فرش و تابلوفرش دست‌باف، محصولات هفتمین کاروان طرح پیوند صنایع‌دستی ایران (خرید تضمینی حصیر)، از 10 تا 16 مرداد 96 در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران به‌نمایش گذاشته می‌شود.

با توجه به نام‌گذاری سال 96 ازسوی معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به‌نام «سال حصیر»، کاروان طرح پیوند صنایع‌دستی با هدف ارتقای صنایع‌دستی و تکمیل شبکه توزیع بدون‌واسطه از تولیدکننده به مصرف‌کننده به‌اجرا درآمده و در این راستا کمپین حمایت از محصولات حصیری با نام «حصیر ایرانی بخریم» نیز راه‌اندازی شده است.

محصولات حصیری این نمایشگاه از هشت استان کمتربرخوردار کشور ازجمله خراسان‌جنوبی، سیستان‌وبلوچستان، بوشهر، هرمزگان، کرمان، یزد، خوزستان و گیلان تهیه شده است و ضمن برپایی کارگاه عملی حصیربافی به‌همت یکی از هنرمندان استان هرمزگان، اولین عرضه مستقیم این تولیدات را این نمایشگاه برعهده دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید از غرفه کاروان پیوند از ساعت 10 تا 22 و برای بازدید از نمایشگاه فرش دست‌باف از ساعت 16 تا 22 به مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران ‌واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

نمایشگاه فرش دست‌باف روز جمعه 13 مرداد 96 از ساعت 11 تا 22 پذیرای علاقه‌مندان است.

 

 

*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی