عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/15

saraye farsh

محمد جواد فخری در سال ۱۳۸۶ شرکت فرشبافی خود را با یک دستگاه بافندگی قدیمی و مبلغی ناچیز در حومه آران و بیدگل راه اندازی کرد. بعد از مدتی با توسعه کارگاه، تعداد دستگاه ها به ۴ عدد افزایش یافت و ۴۰ کارگر با آن ها مشغول به کار بودند، اما در حال حاضر این تعداد به ۱۰ کارگر کاهش یافته است. او تاکنون از وام های بانکی استفاده نکرده اما از کسادی بازار، افزایش قیمت الیاف و مالیالت سنگین ناراضی است. فخری با اشاره به گرانی قیمت دستگاه های خارجی، توسعه کار خود را در گرو حمایت های دولتی می داند و می گوید: تولید ما به مرور زمان کاهش می یابد که یکی از دلایل آن کار با دستگاه های قدیمی است، اما با حمایت های دولتی و دریافت وام می توانیم دستگاه های جدید خریداری کنیم و کارگران بیشتری را در این کارگاه مشغول به کار کنیم.
این شرکت در ابتدا فرش های ۱۰۰ درصد اکریلیک ۴۴۰ شانه و ۵۰۰ شانه ۵ رنگ را در طرح های مختلف تولید می کرد، اما هم اکنون با گسترش فعالیت خود فرش تکسیما طرح «۷۰۰ راه» را به محصولات خود اضافه کرده است. محمد جواد فخری فرزند شهید دفاع مقدس «محمد حسین فخری» است و مهم ترین دغدغه امروز او، بیکاری کارگران شرکت فرش بافی است، با ابن حال با ایمان و تلاش در مسیر تولید و اشتغال به فعالیت خود
ادامه می دهد

 

 

فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی