عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/18

saraye farsh

 گالری ملی صنایع‌دستی در سعدآباد افتتاح شد
گالری ملی صنایع‌دستی، با حضور بهمن نامور‌مطلق، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد افتتاح شد.

به‌ نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی، این گالری با هدف نمایش ویژه تولیدات و محصولات ایرانی برای اولین بار در کشور افتتاح شده و قرار است در این نمایشگاه آثار و تولیدات مختلف هنرمندان از استان‌های گوناگون به‌نمایش درآید.

این گالری در سال جاری، که معاونت صنایع‌دستی کشور آن را «سال حصیر» نام‌گذاری کرده، با برگزاری نمایشگاه حصیر در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد افتتاح شده است و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۱۷ تا ۲۵ مرداد ۹۶، از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد ‌‌واقع در تجریش، میدان دربند مراجعه کنند.

اولین نمایشگاه گالری ملی صنایع‌دستی به معرفی محصولات حصیری هشت استان شاخص در زمینه حصیر اختصاص دارد. استان‌های بوشهر، خراسان‌جنوبی، خوزستان، کرمان، گیلان، سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان و یزد در این طرح به‌عنوان استان‌های شاخص درنظر گرفته شده‌‌اند و عکس‌هایی منحصربه‌فرد مربوط به حصیربافی و هنرمندان حصیرباف این استان‌ها نیز در این نمایشگاه به‌نمایش درآمده است.

این گالری در فضایی به‌مساحت ۱۴۰ مترمربع در مجاورت رستوران جدید مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد افتتاح شده و در طبقه زیرین این گالری دو اتاق ۴۰متری با قابلیت عرضه و نمایش محصولات صنایع‌دستی وجود دارد.

در مراسم افتتاحیه این گالری فاطمه کرباسی مدیر‌کل حوزه ریاست سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، محمدرضا روشناسان مدیرکل دفتر بازرسی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات این سازمان، فرحناز امراللهی مشاور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، امیر‌مهدی طاهری‌فر مدیرعامل شرکت حامیان میراث‌فرهنگی و مدیرانی از معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی و فعالان و هنرمندان حضور داشتند.

 

 

فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک
 

به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی