عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/29

saraye farsh

 

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آران و بیدگل گفت: با توجه به پیشینه شغلی و مهارت مردم شهرستان در بافت قالی دستباف چیزی حدود ۸۰ فرش از فرش های مورد نیاز صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف را فرش بافان آران وبیدگلی می بافند.

احمد عدالت پور درگفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به مقام اول مردم شهرستان در تولید فرش دستباف و ماشینی در کشور٬ ستاد عتبات عالیات آران و بیدگل تهیه و بافت ۷۷ تخته فرش به مساحت یک هزار مترمربع مربوط به صحن حضرت زهرا(س) را متقبل شده است.
وی به فعالیت خیران ومردم شهرستان در فعالیت های عمرانی اماکن متبرکه اشاره کرد و افزود: سرداب غیبت حضرت قائم (ع)٬ مسجد جوادین (ع) کاظمین و صحن حضرت زهرا (س) از جمله طرح های بوده که ستاد عتبات و عالیات آران و بیدگل در آن همکاری کرده است.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آران و بیدگل به فعالیت ستاد اشاره کرد و گفت: این ستاد از سال ۸۵ فعالیت خود را شروع کرده و تاکنون بیش از ۶۰۰ تخته فرش ماشینی و دستباف برای اماکن متبرکه بافته است

 

 

*فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی