عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/06/08

saraye farsh

کرد و گفت: «باید از این ظرفیت مهم در اشتغال زایی، خصوصا در شهرهای کوچک استفاده کنیم.» معاون رئیس جمهوری همچنین تاکید کرد: «میراث فرهنگی و صنایع دستی دو بالی هستند که می توانند باعث پرواز گردشگری شوند. نباید به این سه بخش به صورت جزیره ای نگاه کرد.»

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در حاشیه این نمایشگاه گفت: «بر خلاف بسیاری از نمایشگاه ها که تنها ساختاریB2B دارند، در نمایشگاه های صنایع دستی به ویژه در سال های اخیر ساختار های B2B به B2C با یکدیگر همراه شده اند؛ به این معنی که در گذشته نمایشگاه های صنایع دستی تنها محل عرضه محصولات به خریداران بوده است اما درحال حاضر نمایشگاه های صنایع دستی به فرصتی برای برقراری ارتباط میان تولید کنندگان، تجار و مصرف کنندگان بدل شده است.»

به گزارش میراث آریا، بهمن نامور مطلق با اشاره به تاثیر تغییر این رویه در ساختار های نمایشگاه های صنایع دستی تصریح کرد: «اگر امروز به بیست و هشتمین نمایشگاه صنایع دستی نگاه کنید حال و هوای جدیدی بر این نمایشگاه حاکم شده است. در واقع تلاش شده به کارکرد های اصلی نمایشگاه توجه شود و موجب شده توجه به عناصر زیبایی شناسی صنایع دستی ارتقا پیدا کند. همچنین سطح فرهنگ و ارتباطات هنرمندان و مصرف کنندگان افزایش پیدا کرده است.»

او با تاکید بر روند توسعه تجاری سازی در صنایع دستی خاطرنشان کرد: «با توجه به افزایش امیدواری نزد تجار و نگاه آنها نسبت به آینده روبه رشد این صنعت، تمایل به سرمایه گذاری ها در این بخش بیشتر شده است.» بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تا 7 شهریورماه جاری در سالن های 9،8 و 25 محل دائمی نمایشگاه های تهران از ساعت 10 تا 18 در حال برگزاری است

 

 

فروشگاه اینترنتی ایران پازیریک

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی