عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/06/20

saraye farsh

سعید کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: در 4 ماهه ابتدایی امسال میزان صادرات فرش از خراسان‌رضوی 2497 کیلوگرم بوده که این میزان از نظر دلاری 169 هزار و 128 دلار و از نظر ریالی 5 میلیارد و 417 میلیون و 627 هزار و 27 ریال ارزش داشته است. کشورهای عمده هدف صادرات فرش خراسان‌رضوی بحرین، اسپانیا، قطر، آمریکا، کویت و افغانستان هستند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی با اشاره به تسهیلاتی که برای خرید فرش دستباف در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: این اقدام وابسته به همکاری صندوق کارآفرینی امید در استان‌ها بوده و هم اکنون تنها در استان آذربایجان‌غربی به‌صورت پایلوت اجرایی شده و در خراسان‌رضوی هنوز هیچ ابلاغی برای اجرای این امر به دست ما نرسیده است.

کاظمی با بیان اینکه از سال 93 به بعد هیچ قالیباف جدیدی در خراسان‌رضوی زیر پوشش بیمه قرار نگرفته است، تصریح کرد: این مشکل گریبان در حدود 6000 قالیباف را گرفته و امید می‌رود که در دولت دوازدهم برای بیمه این افراد اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.

وی تأکید کرد: متأسفانه مشکل تولید فرش در خراسان رضوی بیشتر فروش آن بوده و اگر بتوان به نوعی تقاضای خرید را تحریک کرد مشکلات فعالان این حوزه تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند.

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی