عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/06/21

saraye farsh

به گزارش ایرنا، مجید خدابخش روز یکشنبه دربازدید از کارگاه آموزش فرشبافی این طرح افزود: طرح چابک بافت تولید فرش دست بافت با سرمایه گذاری بنیاد فرش نوین ایران وچهار شرکت مشهور تولید فرش های دستبافت کشوردرسه شهرستان در سه استان اجرا می شود و در استان اردبیل شهرستان خلخال برای این منظور انتخاب شده است.
وی بیان کرد: هم اکنون در زمانی کمتر از یک ماه 397 نفر برای مشارکت در این طرح و طی دوره های آموزشی ثبت نام کرده اند و با ایجاد 14دار قالی مشغول آموزش می باشند.
استاندار اردبیل با اشاره به تفاهم نامه شرکت سرمایه گذار (شرکت رسام عرب زاده ) و فرمانداری خلخال برای ایجاد زمینه اشتغال یک هزار بافنده فرش در این شهرستان گفت: براساس این تفاهم نامه ظرف دوماه ظرفیت ایجاد اشتغال برای بافندگان فرش در خلخال فراهم شده وسرمایه گذار طرح متعهد به پرداخت حقوق ماهانه بر اساس قانون کار و نیز پرداخت حق بیمه فرش بافان شده است.
در این بازدید فریدون بابایی فرماندار خلخال نیز گفت: تفاهم نامه سرمایه گذار مجری طرح چابک تولید فرش دست بافت خلخال با استان اردبیل دستگاه در جلسه ای که روز سه شنبه هفته جاری با حضور استاندار اردبیل در تهران برگزار می شود نهایی خواهد شد.
وی گفت: شرکت کنندگان در این طرح پس از گذران یک دوره آموزش کوتاه مدت در کارگاه های تولیدی مترکز فرش ویا به صورت تک بافت درمحل سکونت خود اقدام به بافت وتولید فرش با استفاده از جدیترین روش فرش بافی خواهند کرد.
شهرستان خلخال در جنوب اردبیل واقع می باشد. مناطق روستایی این شهرستان دارای بافندگان فرش بیشماری می باشد و هم اکنون نیز به صورت پیمانکاری برای سرمایه گذاران فرش تولید می کنند.

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی