عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/07/16

saraye farsh

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، رجبعلی خسروآبادی گفت: اگر بخواهیم در آینده نسلی مسئول در قبال حفظ میراث فرهنگی داشته باشیم، باید از امروز برای تربیت کودکان سرمایه گذاری کنیم و نباید اجازه دهیم توسعه فزآینده شهرنشینی موجب بیگانگی نسل های آینده با موزه ها و هویت تاریخی شهر شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ادامه داد: اختصاص برنامه های این اداره کل به کودکان کار، پیام هم نوع دوستی را از موزه ها به عنوان مهمترین مکان فرهنگی شهری مخابره خواهد کرد.
وی با بیان اینکه تاریخ تمدن یک ملت به تمامی افراد جامعه بدور ازهرگونه تعصب و تبعیض تعلق دارد افزود: گردشگری پایدار توزیع عادلانه ثروت را در جامعه به همراه خواهد داشت و این امر موجب شده تا دیگر شاهد کودکانی برای امرار معاش خانواده خود نباشیم.
خسروآبادی گفت: این قشر مانند همه کودکان جامعه در این دوران نیاز به تفریح داشته که در نظر داریم با همراهی نهاد های مرتبط برنامه های گردشگری و تفریح در طبیعت را برای این کودکان برنامه ریزی و اجرایی کنیم.
این نمایشگاه از امروز (17مهرماه)به مدت یک هفته در موزه فرش تهران در خیابان فاطمی دایر است.
خبرنگار: امین کمالی فر **انتشار: محمد آجورلو

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی