عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/07/22

saraye farsh

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید جعفر موسوی، مسئول دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری گفت: یازدهمین تخته فرش دستباف استان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات در کارگاه قالی بافی واقع در منطقه فرهنگیان شهرکرد بافته شد.
وی افزود: برای بافت این تخته فرش شش متری، ۲۰ نفر از بانوان به مدت ۴ ماه و ۱۰ روز مشارکت داشتند.
موسوی اضافه کرد: در حال حاضر ۲۶ تخته فرش دیگر برای همین منظور در استان در حال بافته شدن است.
وی ادامه داد: در پایان، قالی های بافته شده در آستان امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون (س) شهرکرد به فروش خواهد رسید و درآمد حاصل از این فروش، جهت بازسازی عتبات عالیات هزینه می شود.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی