عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/09/11

saraye farsh

سعید عصاچی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره وضعیت بیمه بافندگان فرش دستباف اظهار داشت: در طول ماه‌ها و سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای بیمه بافندگان انجام شده اما این مهم در انتظار تصیم مجلس و دولت است که هنوز ابلاغی در این زمینه اعلام نشده است.

وی با اشاره به وضعیت خرید و فروش فرش دستباف اصفهان بیان کرد: متأسفانه وضعیت بازار فروش فرش دستباف در اصفهان خوب نبوده و آن‌قدر که خریداران فرش دستباف برای فروش فرش‌های از قبل خریده شده به بازار مراجعه می‌کنند، برای خرید نمی‌آیند.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف اصفهان تصریح کرد: مصرف داخلی فرش دستباف ظرفیت و بازار محدودی دارد و از طرف دیگر صادارتی در زمینه فرش انجام نمی‌شود که بافندگان انگیزه‌ای برای تولید داشته باشند.

وی گفت: یکی از دلایل بی‌انگیزگی بافندگان فرش دستباف و عدم رغبت جوانان برای ورود به این حوزه قیمت پایی دستمزدهای بافندگان فرش دستباف است به صورتی که دستمزی که بافندگان برای فرش می‌گیرند نسبت به کار و هنری که خرج می‌کنند ناچیز است.

عصاچی با بیان اینکه فرش دستباف اولویت خود را از دست داده است، خاطرنشان کرد: فرش دستباف یک کالای لوکس و ارزشمند است که متأسفانه به دلیل رکود اقتصادی هم در داخل کشور و هم در کشورهای اروپایی و آمریکایی، اکنون اولویت خود را از دست داده است.

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی