عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/09/12

saraye farsh

ناهید تاج الدین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از شش ماه پیش و درست پس از برنامه شهر گردی اصناف، با رصد دقیق مشکلات فرش و ارتباط هدفمندی که با صنف مربوطه در این زمینه برقرار کردیم به دنبال برقراری ارتباطی موثر با نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در مورد فرش و حل مشکلات این صنف بودیم.

وی افزود: فرصت بیستمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف فرصت بسیار مناسبی برای برقراری این ارتباط و تشریک مساعی نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز فرش با ذینفعان یعنی تولید کنندگان، بافندگان و طراحان و صادر کنندگان فرش دستباف بود و خوشبختانه ارتباطی که ما به دنبال آن بودیم برقرار شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نمایشگاه، رییس و نایب رییس   فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی به دعوت ما حضور یافتند. وزیر صنعت و معدن هم قرار بود در این نمایشگاه حضور پیدا کند که بنا به دلایلی سفر ایشان امکان پذیر نشد و رئیس مرکز ملی فرش ایران به عنوان نهاد سیاست گذار و نماینده دولت در این نمایشگاه حضور یافت و مشکلات فرش استان از نزدیک  توسط نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت رصد میدانی شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: خوشبختانه به رغم آنکه در فصل بودجه قرار داریم، اما استقبال خوبی از دعوت ما در میان نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت و دیگر  نهادهای تاثیر گذار شد و شاهد حضور کم سابقه مسئولان فرش در اصفهان بودیم.

عضو فراکسیون فرش و  صنایع دستی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حداقل کارکرد این حضور، رساندن صدای فعالان حوزه فرش به گوش مسئولان ملی و برانگیختن حساسیت نهادهای ناظر و قانون گذار در این زمینه است که امیدوارم با پیگیری هایی که در ادامه خواهیم داشت به سمت رفع این مشکلات قدم برداریم.

 

* اخبار ایران پازیریک *
منبع : ایسنا

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی