عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/09/13

saraye farsh

جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه به‌عنوان میهمان افتخاری در فضایی بالغ بر هزار مترمربع با انواع محصولات صادراتی صنایع‌دستی در رشته‌های زیور‌آلات سنتی، سفال‌و‌سرامیک، پته‌دوزی، سوزن‌دوزی، نقاشی پشت‌شیشه، چاپ باتیک، سراجی سنتی، فرش دستباف و سوغات حضور دارد.

این نمایشگاه یکی از بزرگ‎ترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی جهان در قلب قاره اروپا است که در آستانه جشن‌های کریسمس و سال نو میلادی کشور ایتالیا به مدت 9 روز کار فعالیت می‌کند و از ساعت 10 صبح به وقت محلی (12:30 به وقت تهران) تا ساعت 22:30 فعالیت می‌کند.

پویا محمودیان مدیر‌‎کل دفتر صادرات معاونت صنایع‌‌دستی، انتخاب جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان میهمان ویژه این نمایشگاه علاوه بر تحکیم ارتباطات و همکاری‌های فرهنگی‌و‌هنری میان دو کشور، تحقق اهداف اقتصادی و صادراتی، زمینه‌های مؤثر و حیاتی را برای ارتقای سطح بینش، افزایش بهره‌وری فرهنگی، حفظ اصالت فرهنگ‌ها و تحکیم ارتباطات سازنده و مطلوب دوجانبه دانست.

وی همچنین کسب تجربه برای هنرمندان مشارکت کننده صنایع‌دستی در سطح بین‌المللی نسبت به نوع تقاضای بازار، فروش و آشنایی با بازار، تجار و تولید‌کنندگان صنایع‌دستی کشورهای مختلف و تحقق اهداف بازرگانی صنایع‌دستی با رویکرد صادرات‌محور یکی از مهم‌ترین دستاوردهای حضور در این نمایشگاه برشمرد و گفت: «در روز 5 دسامبر غرفه‌‌های هنری جمهوری اسلامی ایران با حضور معاون صنایع‌دستی کشور، رئیس نمایشگاه‌های بین‌المللی آرتیجیانا و سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا افتتاح می‌شود و همایش دوساعته با عنوان «روز ایران» در سالن اجتماعات این نمایشگاه برگزار می‌شود که جلوه دیگری از هنر هنرمندان و صنعتگران ایران زمین و اشاعه فرهنگ و طراحی سبک خانه ایرانی با استفاده از محصولات صنایع‌دستی را به اطلاع مشارکت‌کنندگان می‌رساند.»

 

گروه خبری آنا
* اخبار ایران پازیریک*

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی