عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/09/19

saraye farsh

وی با اشاره به اینکه فرش دستباف گیلان امروز به علت نداشتن حامی و سرمایه گذار بازار خود را از دست داده است افزود: باوجود اینکه بیش از 13 هزار نفر در گیلان در این صنعت مشغول بکارند اما متاسفانه حاصل دسترنج هنرمندان فرشباف گیلانی با برند قم ، کرمان و تبریز در بازارها عرضه  می شود.

نایب رییس اتاق اصناف کشور در ادامه تشکیل اتحادیه فرش دستباف گیلان برای حمایت از هنرمندان فرش را خواستار شد.
فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هم با اشاره به اینکه فرش دستباف نه تنها یک صنعت بلکه هویت و هنر این مرز و بوم است گفت :  باید این هویت فرهنگی استان  حفظ شود.

وی به توانمندی گیلان در تولید پیله و نخ ابریشم اشاره و تصریح کرد : می توان بواسطه صنعت فرش دستباف ابریشمی صنعت  نوغانداری را احیا کنیم.

 

* اخبار ایران پازیریک *

 

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی