عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/09/20

saraye farsh

محمدرضا صفی‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: فرش لری از تنوع زیادی برخوردار بوده و بافنده با ذهن خلاق خود آن را می‌بافد.

وی اضافه کرد: احیای فرش لری یکی از اولویت‌های سازمان است تا به عنوان یک برند و سمبل به بازارهای بین‌المللی معرفی شود. در راستای احیای این صنعت امسال نقشه آن در سازمان مالکیت فکری و معنوی ثبت جهانی شده است. همچنین در راستای طراحی نقشه بومی آن اعتباری بالغ بر یک میلیاد ریال هزینه شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان به برگزاری 32 دوره آموزشی فرش برای 1380 نفر کارآموز در سطح استان اشاره کرد و گفت: مجتمع بازارچه دائمی فرش دستباف در مرکز استان احداث شده است.: طی این مدت احداث و افتتاح خانه فرش را نیز در شهرستان‌های دورود و بروجرد داشته‌ایم.

صفی‌خانی، احداث و تکمیل خانه فرش کوهدشت را از دیگر اقدامات سازمان طی امسال عنوان کرد و افزود: در همین راستا حدود 2 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 

* اخبار ایران پازیریک *

 

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی