عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/09/22

saraye farsh

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز گفت: طی یک تفاهم‌نامه‌، شرایطی فراهم آمد تا تولیدکنندگان صنایع دستی و بافندگان روستایی و غیره تحت بیمه اجتماعی قرار گیرند.
هادی بشیری گفت: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و اتحادیه سراسر تعاونی‌های تولیدکننده فرش دستباف شهری و روستایی ایران، بافندگان چند پیشه در حوزه صنایع دستی اعم از قالی، فرش، گلیم، جاجیم و غیره، تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند. وی افزود: این تفاهم‌نامه کلیه بافندگان عضو شرکت‌های تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف شهری و روستایی زیرمجموعه اتحادیه سراسری را، به‌شرط اشتغال به شغل قالی‌بافی، فرش‌بافی، گلیم‌بافی، جاجیم‌بافی، ورنی بافی، تابلو فرش، رنگرزی، روفه‌گری، برجسته زنی و... از یکسو و سکونت در روستاها، مناطق عشایری، شهرهای زیر 20هزار نفر و تمامی شهرهای بزرگ استان از سوی دیگر شامل می‌شود. این مسئول تصریح کرد: عضویت قالیبافان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اختیاری بوده و مشروط به عدم شمول بیمه اجباری است. مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز در ادامه یادآور شد: مشمولین می‌توانند با ارائه تأییدیه از اتحادیه‌های شهرستانی و یا شرکت‌های تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف شهری و روستایی زیرمجموعه اقدام به عضویت در صندوق نمایند و تأییدیه‌های مذکور به‌منزله تائید اشتغال متقاضی به مشاغل مزبور و همچنین تائید سکونت متقاضی در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر 20هزار نفر است. بشیری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: حداکثر سقف سنی برای عضویت بافندگان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همچون دیگر مشمولان صندوق، 50 سال بدون توجه به جنسیت متقاضی است. وی متذکر شد: حرفه قالی‌بافی، فرش‌بافی، گلیم‌بافی، جاجیم‌بافی و غیره در زمره مشاغل فعال بخش کشاورزی تعریف‌شده‌اند و بر این اساس کلیه بافندگان مشمول در شهرها نیز می‌توانند به قالب کشاورزان غیر ساکن در روستا، به عضویت صندوق درآیند. این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: 5درصد حق بیمه متقاضیان عضویت در این صندوق توسط بیمه‌شده و 2 برابر آن از سوی دولت به‌عنوان کمک دولتی محاسبه و با توجه به سطح درآمدی انتخابی اعضا در سوابق آن‌ها اعمال می‌شود.

 

 

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی