عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/09/27

saraye farsh

مبصر سخنگوی شورای اسلامی شهرستان تبریز و عضو شورای شهر سردرود در این جلسه ، ضمن تشکراز دکتر دبیری رئیس شورای اسلامی شهرستان تبریز در جهت پیگیری مشکلات شهرهای و بخش های مرکزی شهرستان ، با اشاره به نیمه تمام ماندن پل خروجی غیر همسطح شهر سردرود اعلام نمود، متاسفانه این پروژه که چندین سال پیش در دوره دهم ریاست جمهوری بعنوان پروژه ملی کلنگ زنی گردید بعد از سالیان متمادی بدلیل عدم تملک املاک واقع در حریم شهرداری کلانشهر تبریز نیمه تمام رها گردیده است که بعنوان یکی از مشکلات اساسی شهروندان سردرودی در این شهر مطرح می باشد. مبصر با اشاره به اینکه این پروژه علاوه براینکه خروجی شهر سردرود را مسدود نموده است ، چهره ی بدی برای ورودی شهر تبریز نیز بخشیده است که این امر شایسته استان آذربایجانشرقی نمی باشد.

دبیر شورای اسلامی شهر سردرود با اشاره به اینکه مشکل نبود فاضلاب نیز یکی از مشکلات اساسی شهروندان سردرودی می باشد اعلام نمود: با توجه به بالا بودن آبهای سطحی در شهر سردرود بسیار از محله های این شهر با مشکل اساسی فاضلاب مواجه گردیده اند که انتظار میرود با اختصاص اعتبار مکفی برای این امر توسط مسئولین استانی بتوان در روند اجرای عملیات احداث فاضلاب شهر سردرود تسریع لازم را بخشید.

وی همچنین بااعلام اینکه شهر سردرود بعنوان پایتخت تابلو فرش جهان و همچنین وجود رستوران های متعدد زنجیره ای و پارک بزرگی جنگلی مره خونی میتواند در رویداد تبریز۲۰۱۸ نقش بسزایی ایفا نماید که در این راستا خواستار توجه بیشتر مسئولین مربوطه به این پتانسیل های ارزشمند این شهر گردید .
عضو شورای شهرستان تبریز در آخر با اشاره به اینکه احداث شهرک صنفی در شهر سردرود برای تولید کنندگان تابلو فرش دستباف می تواند در اشتغال زایی جوانان در استان نقش بسزایی ایفا نماید اعلام نمود امید است مسئولین استانی نیز ما را در احداث این شهرک صنفی مساعدت و یاری نمایند.

گفتنی است سومین جلسه شورای اسلامی شهرستان تبریز به ریاست دکتر شهرام دبیری با موضوع پیگیری مصوبات شورای شهرستان در دوره های قبل و همچنین بیان مشکلات هر کدام از نمایندگان شهرها و بخشهای مرکزی شهرستان تبریزدر حوزه انتخابی خود برگزار گردید.

منبع : آسا خبر

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی