عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/10/02

saraye farsh

تنکابن24 به نقل از  خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، علی وقفچی عصر امروز در جلسه اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با فعالان صنعت فرش لرستان بیان کرد: دولت به تامین اجتماعی بدهی داشته و متعهد به پرداخت است و نباید بیمه فرش‌بافان توسط تامین اجتماعی قطع شود.

وی ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته در مجلس شورای اسلامی لایحه حمایت از صنعتکاران و استادکاران صنایع دستی و فرش به تصویب رسیده است.

رئیس فراکسیون فرش مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این لایحه بودجه پیش‌بینی شده تا در سال 97 بیش از 500 هزار نفر در حوزه صنایع دستی و فرش بیمه شوند.

وقفچی عنوان کرد: همچنین بر اساس این لایحه دیگر سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند در مورد تشخیص نحوه فعالیت فرشبافان و فعالانه صنایع دستی کشور اظهار نظر کند و این موضوع بر عهده سازمان میراث میراث‌فرهنگی و صنعت و معدن و تجارت است.

وی عنوان کرد: پیشنهاد تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی در مجلس شورای اسلامی داده شده و مطمئناً ایجاد سازمان فرش با در نظر گرفتن نگاه فعالان این حوزه در دستور کار قرار دارد.

این مسئول گفت: همچنین با توجه به اهمیت حوزه میراث فرهنگی در نظر داریم کمیسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و فرش دستباف در مجلس شورای اسلامی تشکیل شود تا بتوان به این حوزه نگاه ویژه داشت.

رئیس فراکسیون فرش مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: انتظار می‌رود تعداد بیمه شدگان فرش دستباف در هر استان متناسب با ظرفیت در نظر گرفته شود تا بتوانیم در این راستا به استان‌های فعال در این حوزه کمک ویژه‌ای کنیم.

وقفچی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه باید در حوزه فرش دستباف تولیدمان بازار و صادرات محور باشد، افزود: باید شرایطی به وجود آید که میزان تولید بر اساس ظرفیت بازار و همچنین با نگاه صادرات محورانه باشد از سوی دیگر انتظار می‌رود هر استان بتواند با نام و برند خود محصولاتش را به بازار عرضه کند.

* اخبار ایران پازیریک *

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی