عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/10/20

saraye farsh

به گزارش مهر جمیل شوهانی اظهار داشت: فرش دستباف استان همراه با تولیدات ملی به 80 کشور جهان صادر میشود.

وی گفت: از ابتدای امسال سه هزار و 613 مترمربع فرش دستباف در استان ایلام بافته شده که که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد رشد داشته و ارزش تولیدات آنها بیش از 216 میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: بیش از 14 تشکل و14 هزار و 219 بافنده در سطح استان در قالب تشکلهای حوزه فرش فعالیت میکنند.

شوهانی اضافه کرد: بیش از چهار هزار و 500 بافنده در استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

پرداخت تسهیلات به بافندگان فرش

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همچنین به پرداخت تسهیلات در قالب مشاغل خانگی و اشتغال روستاییان به بافندگان فرش اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از 200 بافنده خانگی در قالب مشاغل خانگی به اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان معرفی شده اند.

وی تصریح کرد: همچنین 46 کارگاه در حوزه فرش اعم از تولید، رنگرزی و تامین مواد اولیه و نیز فروش شناسایی شده که برای دریافت تسهیلات از محل مشاغل خانگی و محل تسهیلات روستایی که از کارمزد پایینی برخوردار است معرفی شده اند.

شوهانی تصریح کرد: برنامه ما این است که تا پایان سال بتوانیم تعداد بافنده بیشتری تا حد یک هزار نفر از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح مشاغل خانگی تاکنون 5 میلیارد ریال تسهیلات به بافندگان استان پرداخت شده است.

 

اخبار ایران پازیریک

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی