عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/10/24

saraye farsh

به گزارش خبرگزاری صداو سیما؛ محمدرضا عابد افزود: توسعه فرهنگ استفاده از فرش دستباف از طريق تبليغات بايد در دستور کار قرار گيرد که در دولت يازدهم در اين زمينه اقدام هايي صورت گرفت اما متاسفانه به دليل مشکلات مالي متوقف شد.

وي با بيان اينکه انتظار مي رود براي سال آينده اعتباري براي تبليغات فرش ايراني در دنيا از سوي دولت اختصاص يابد، اظهار داشت: از طريق تجار و صادرکنندگان خارج از کشور مقرر شده شرکت هاي تبليغاتي نسبت به معرفي انواع فرش ايراني و فرهنگ استفاده از فرش دستباف در کشورهاي اروپايي تبليغاتي ارائه کنند تا صادرات فرش ايران بيش ازپيش توسعه يابد.

مدير عامل شرکت سهامي فرش ايران مهمترين عوامل افزايش صادرات فرش را افزايش ميزان برابري پول ملي با ارزهاي خارجي، فعاليت صادرکنندگان فرش در بازار هاي جديد ، طراحي و توليد فرش بر اساس سليقه بازار و افزايش تقاضا براي خريد فرش دست دوم بيان کرد.

وي ادامه داد : بيشترين مشتريان فرش ايران امريکا و کشورهاي آمريکاي لاتين هستند علاوه براين با رونق بازارهاي سنتي ميزان خريد کشورهاي اروپايي نيز افزايش يافته است.

عابد در پايان يادآور شد: در برخي از بازارهاي جهاني نيز به دليل مسائل سياسي مشکلاتي بر سر راه صادرات فرش ايران به کشورهاي عربي و حوزه خليج فارس به وجود آمده است.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی