عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/11/30

saraye farsh

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این درخواست که خطاب به اتاق اصناف ایران صادر شده و رونوشت آن نیز در اختیار مرکز ملی فرش ایران قرار گرفته است، بر لطمات شدید این نمایشگاه ها در سطح شهر تهران بر صنف فروشندگان فرش تاکید شده است که در شرایط دشوار کنونی بازار، موجب رکود مضاعف در این صنف می شود.

شایان ذکر است مرکز ملی فرش ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز بارها مخالفت خود را با برگزاری این نمایشگاه های آسیب رسان اعلام داشته اند اما همچنان نمایشگاه های متعددی به میزبانی کاخ ها و موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی یا دیگر اماکنی همچون برج میلاد و مصلای تهران برگزار می شوند و متولیان این مراکز به راحتی با در اختیار قرار دادن فضای نمایشگاهی خود موجب خسران فروشندگان فرش و نیز خریداران می شوند.

پیش از این نیز در همین زمینه رییس مرکز ملی فرش ایران گفته بود: شاهد هستیم که نمایشگاه هایی در تهران برای عرضه انواع فرش، تابلوفرش و زیراندازها برگزار می شود که مورد تایید این مرکز و اتحادیه های فرش دستباف نیستند و شهروندان نباید به این نمایشگاه های کوچک و متعدد اعتماد کنند.

حمید کارگر ادامه داد: بارها نمایشگاه هایی در اماکنی همچون مصلی تهران، کاخ های سعدآباد و نیاوران، موزه فرش و تالار حجاب برای عرضه انواع فرش دستباف برگزار شده اند که فاقد مجوزهای لازم از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت بوده و مورد تایید این مرکز به عنوان متولی فرش دستباف کشور نیز نیستند.

به گفته وی اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تهران نیز نسبت به این رویه معترض است اما متولیان اماکن یادشده بی توجه به انذارها و هشدارها اقدام به برگزاری این نمایشگاه ها می کنند که حاصلی جز از بین رفتن اعتماد شهروندان به دستبافته های ایرانی و تخریب بازار نخواهد داشت.

کارگر معتقد است برخی دلالان و واسطه ها فرش هایی را به صورت امانی گردآوری کرده و در این نمایشگاه ها عرضه می کنند که در صورت معیوب بودن آنها، گران فروشی یا هر نوع مغبون شدن خریدار، امکان پیگیری آن و جلوگیری از متضرر شدن شهروندان وجود ندارد زیرا مشارکت کنندگان در این نمایشگاه ها لزوماً دارای مجوزهای لازم یا پروانه کسب نیستند.

نظرات کاربران

ارسال پیام

آخرین مطالب

گووی

گوی وسیله ای توپ مانند که در قدیم برای بازی هایی که نیاز به توپ داشته است استفاده می شده است

فرش دستباف ایرانی ویژه جام جهانی به فدراسیون روسیه اهدا شد+ عکس

از سوی دبیرکل و مدیر کاروان اعزامی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به روسیه، فرش دست بافت ایرانی ویژه جام جهانی به سرپرست فدراسیون فوتبال روسیه اهدا شد.

هویت صنایع‌دستی در جامعه کمرنگ شده است

یک فعال حوزه صنایع دستی با بیان اینکه صنایع‌دستی با تمام گسترده و تنوعی که در کشور دارد، جایگاه و هویت آن در جامعه امروز کمرنگ شده است، گفت: هنر ایرانی را باید با تکنولوژی مدرن همراه کنیم و از فرصت های به دست آمده برای بهینه‌سازی وضعیت و ساختار هنرهای‌ ملی و بومی خود بهره ببریم.

حمایت از فرش دستباف لازمه تحقق شعار سال است

حمایت از قالیبافان و صنعت فرش دستباف به عنوان یک کالای 100 درصد ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق شعار امسال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی' است.

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

اعتراض به نمایشگاه های متفرقه فرش

جمعی از فروشندگان فرش دستباف در تهران با امضای درخواستی اعتراض خود را نسبت به نمایشگاه های بی ضابطه و پرتعداد در سطح پایتخت اعلام کردند.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین

پشتیبانی